صفحه اول    درباره وب دا    معرفی رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه    تماس با ما  
چهارشنبه، 5 تیر 1398 - 19:40   
  سرخط اخبار:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 15419صفحه نخست » اخبار ویژهیکشنبه، 26 اسفند 1397 - 16:16
دکتر خلیلی: تفکر اقتصاد مقاومتی و برنامه ریزی در راستای کاهش هزینه ها یکی از اولویت های مهم دانشگاه می باشد

دکتر خلیلی: تفکر اقتصاد مقاومتی و برنامه ریزی در راستای کاهش هزینه ها یکی از اولویت های مهم دانشگاه می باشدبه گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اهواز،روز سه شنبه 21 اسفندماه97 سرپرست معاونت توسعه مدیریت ومنابع در حاشیه نشست فصلی مدیران دانشگاه ضمن تشکر از زحمات همه ی مدیران گفت: تفکر اقتصاد مقاومتی وبرنامه ریزی در راستای کاهش هزینه ها یکی از اولویت های مهم دانشگاه می باشد.

دکتر خلیلی با اشاره به ارزیابی عملکرد واحدهای تابعه دانشگاه توسط تیم ارزیابی معاونت توسعه مدیریت و منابع گفت: وضعیت نیروی انسانی واحدهای تابعه براساس وضعیت تخت ها و وضعیت نیروی شاغل ،استاندارد مورد تأیید وزارت متبوع، شاخص های کادر پرستاری و نیازها و درخواست واحدها بررسی و انجام شده است که این کار نیز توسط بخش اقتصاد درمان معاونت درمان هم صورت گرفته است.

وی گفت: بعنوان نمونه مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره)اهواز در حال حاضر با داشتن 607 تخت مصوب، 371 نفر پرستار شاغل، 963 تخت هزینه بر560 نفر کادر پرستاری، 759 نفر تعداد نیروی اصلی غیر از پرستار وکل نیروی انسانی  1115 نفر می باشد که طبق آخرین مصوبات هیئت امنای دانشگاه وبر اساس استاندارد وزارت بهداشت علیرغم اصلاح وضعیت تشکیلات واینکه استاندارد کادر پرستار 1622 نفر می باشد ولی  ضریب 92درصد می باشد و بیشتر این نیروها در حوزه ی پشتیبانی می باشند.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت ومنابع افزود: علیرغم اینکه حدود 7000 پست در سال های 96 و97 به تشکیلات بیمارستان ها در راستای اصلاح ساختار تشکیلاتی در حوزه ی تحول اداری ونیروی انسانی انجام شده است ولی متأسفانه در اکثر واحدهای تابعه بیشترین حجم نیرو در کادر پشتیبانی مشغول بکار هستند که باید برای جلوگیری از بارمالی این مسئله، نسبت به تبدیل وضعیت این نیروها درصورت امکان وتشویق به ادامه تحصیل آنان،بکارگیری نیروهای درمانی بعنوان نیروهای اصلی درجهت اصلاح تشکیلات و ارائه ی خدمات درمانی بهتر تلاش شود.

خلیلی به خوداتکایی واحدهای تابعه اشاره کرد وگفت: باید قسمت عمده ی هزینه ها از محل درآمدها باشد و واحدهایی که به شکل خصوصی و شرکتی هستند می توانند شاخص خوبی نسبت به واحدهای دولتی داشته باشند  چون عمده ی پرداخت های واحدهای دولتی از محل درآمدهای عمومی دولت می باشد.

وی ادامه داد: پردیس خودگردان دانشگاه و بیمارستان مادر رامهرمز واحدهایی هستند که شاخص خوبی درخوداتکایی دارند وبرخی از واحدها نیز دارای مشکلاتی هستند که ناشی از توزیع نامتناسب اعتبارات ابلاغی در بخش بودجه جاری و ردیف های ابلاغی که از سوی سازمان برنامه وبودجه و وزارت متبوع می باشد که  باید تخصیص داده شود وسهم بسیار کمتری است می باشد و  بار عمده ی هزینه ها نیز در حوزه ی بهداشت ودرمان از درآمد اختصاصی است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه  همچنین به رسوب مالی و رسوب کالا در انبار کالاوتجهیزات موجود در واحدهای تابعه اشاره کرد وگفت : با توجه به پرداخت های انجام شده در روزهای اخیر به واحدهای تابعه انتظار می رود در روزهای پایانی سال97 سرعت عمل بیشتری در جذب وضعیت پرداخت ها داشته باشند.

خلیلی بیان داشت:در سال 96 و97 بعضی از واحدها نیز انحراف از تفاهم نامه بودجه ای داشته اند که باید توجه داشته باشیم این مشکلات تعهد مازاد بر اعتبار می باشد وبار قانونی دارد که باید مدیران ومسئولین واحدها در این زمینه پاسخگو باشند.

وی گفت:در بخش پروژه های عمرانی سال98 دانشگاه نیز طبق سیاست های دولت و وزارت متبوع ،اولویت با طرح های عمرانی نیمه تمام می باشد و طرح های جدید درصورتیکه در قانون بودجه یا مجوز از هیئت امناباتوجه به وضعیت مالی دانشگاه داشته باشند انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت ومنابع همچنین به وضعیت پرداخت های پرسنلی ،اوراق خزانه اسلامی،تهاتر مالیاتی،منازل سازمانی واحدها،تفاهم نامه های سه گانه،سیستم های تهویه ،گرمایشی وسرمایشی بیمارستان ها و بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت  اشاره کرد وگفت:مدیریت منابع ومصارف بسیار مهم می باشد وباید از هدررفت منابع جلوگیری کرد و در راستای کاهش هزینه ها واجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی پیش برویم.

خلیلی از همه ی مدیران خواست با داشتن برنامه مدون وعملیاتی در سال98 جهت بازدید از واحدهای زیرمجموعه و اجرای نظام پایش ،ارزیابی وخودکنترلی بمنظور پیشرفت فعالیت ها و وظایف قانونی درهمه ی  سطوح نسبت به کاهش هزینه ها اقدام نمایند.

وی در پایان گفت: سالی سرشار از موفقیت در همه ی امور وشئونات شغلی را برای همه ی مدیران وکارکنان دانشگاه آرزو می کنم.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پربیننده ترین مطالب
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
تمامی حقوق این سایت متعلق به روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز میباشد
استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  خبر فوری: دکتر فروزان از ابداع روشی جهت شناسایی داروی استامینوفن از سرم خون انسان خبر داد