تلکس وب دا خوزستان | پايگاه خبري و اطلاع رساني دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز: برگزاري جلسه هم انديشي با روساي دانشكده هاي دانشگاه جهت مقابله با بحران سيلاب اخير
دوشنبه، 19 فروردین 1398 - 14:59     کد خبر: 15544

به گزارش وب دا خوزستان، دوشنبه 19 فروردين ماه 98، نشست هم انديشي رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز و روساي دانشكده ها در خصوص مقابله با سيلاب اخير در سالن جلسات حوزه رياست برگزار شد.

 

طي اين جلسه در مورد وضعيت تجهيزات دانشكده‌ها و محافظت از آنها و همچنين مواد مصرفي، دارو و ملزومات و مواد آزمايشگاهي و انتقال تمامي موارد فوق به طبقات بالايي ساختمان و همچنين اقدامات لازم در مورد سيل بندي هاي ضروري در  مكانهايي كه نياز است محافظت شوند گفتگو شد.

 

موارد ديگري شامل اقدامات لازم جهت امدادرساني به صورت داوطلبانه از همكاراني كه در دانشكده‌ها هستند برحسب توانمندي‌ها و تخصص‌هايي كه دارند و مي‌توانند در حوزه‌هاي بهداشت و درمان و حوزه هاي ديگر همكاري كنند، بررسي شد.  

 

در ادامه اين جلسه دكتر فردين قائدي بر هم‌فكري و هم‌انديشي اعضاي هيئت علمي در شرايط بحران، همچنين پس از بحران و انتقال برخي نيروها از دانشكده‌ها به بيمارستان‌ها جهت  امداد رساني در حوزه‌هايي كه مي‌توانند به نوعي كمك حال نيروهاي كادر درمان باشند، تاكيد كرد.

 

همچنين خدمت در اردوگاه‌هاي يا بيمارستان‌هاي صحرايي كه ممكن است داير شود و اينكه كه چه كمك‌هايي مي‌توانند در اين راستا داشته باشند، پيشنهاد مي‌شود كه روساي دانشكده‌ها و مديران در گروه‌هاي اطلاع رساني پيام رسان‌هاي موجود در فضاي اجتماعي عضو شوند كه در جريان وقوع جريانات مختلف از بحران اخير قرار بگيرند.

 

در بخش ديگري ياد آور شد: اقدامات لازم در خصوص بخش فاضلاب هاي حوزه پرديس و محافظت در خروجي بيمارستان گلستان صورت گرفته است و قرار شد كه اداره آبفا به طور خصوصي به طور جدي اقدام لازم را انجام دهند.

 

وي ادامه داد: تكليف كلاس هاي آموزشي دانشجويان بايد از سوي معاونت آموزشي دانشگاه مشخص گردد و به زودي به آنها اطلاع رساني شود. با توجه به اينكه مسيرهاي ارتباطي ممكن است مسدود شود معاونت دانشجويي بايد در خصوص وضعيت حضور دانشجويان تصميمات لازم را اتخاذ كرده و به آنها اطلاع داده شود.

 

 

 


برگشت به تلکس خبرها